Якою мовою бажаєте продовжити перегляд сайту?

У зв'язку з проблемами з електропостачання, можливі затримки з обробкою і надсиланням замовлень.

Працюємо за ради Перемоги! Слава Україні! Героям Слава!

Передзвоніть мені
  • Корзина
  • Кошик порожній!

Ловля окуня влітку: коли на що і де ловить окуня влітку

Для багатьох рибалок ловля окуня на спінінг є улюбленим заняттям. Яскраве, емоційне виведення, велика кількість різнопланових клювань і вкрай цікаве харчова поведінка роблять цю рибу нітрохи не менше бажаним трофеєм, ніж, скажімо, щука або судак на 3-4 кілограми. А з урахуванням того, що для подібного полювання використовуються легкі та делікатні снасті класу ультралайт, а також відповідного розміру силіконові приманки абовоблер на окуня, виведення виходить яскравим, захоплюючим і вкрай емоційним.

Де ловити окуня в Україні?

Насправді, зустріти окуня можна практично на будь-якому ставку або невеличкій річечці - ареал проживання цієї риби включає практично всі водойми від малого до великого. Однак для тог, щоб повною мірою насолодитися виведенням трофейного окуня, рибалці слід регулярно відвідувати великі озера і водосховища, використовуючи для лову човен. На подібних водоймах чітко простежується чітка ієрархія і розташування рибячих зграй - дрібний окунь у великій кількості мешкає в прибережній зоні, в той час, як великі особини невеликими зграйками вважають за краще дотримуватися більш глибоких ділянок. Причому тримається риба дуже локально і тяжіє до різних аномалій донного рельєфу, руслових і глибинним брівкам і банкам, камянистим грядках і глибинного коряжнику. Саме тут, використовуючи легку джиглголівку ісилікон на окуня, рибалка може добитися справді феноменальних уловів.

F: \ статті на 01.08 \ 2017 \ червень \ фішмір \ тз в блог залишилися 6 \ i (2) .jpg F: \ статті на 01.08 \ 2017 \ червень \ фішмір \ тз в блог залишилися 6 \ i (2) .jpg

Пошук подібних точок на водосховищі - завдання не з легких. Як правило, навмання знайти подібну ділянку не представляється можливим, і все, що необхідно рибалці - вдатися до допомоги ехолота для пошуку подібних точок. Незайвими будуть і старі карти водойми із зазначенням глибин і розташування затоплених русел.

Кращий час для лову окуня

Коли клює окунь влітку - питання риторичне, що не має певної відповіді. Побачити клювання трофейного обапола можна практично в будь-який час, проте, якщо говорити про цілеспрямовану полюванні на крупну рибу, слід виділити ранкові та вечірні години. В особливо спекотні дні інтервал і зовсім скорочується до декількох десятків сутінкових хвилин після заходу сонця і перед світанком сонця. Варто світила піднятися над горизонтом - рибалка може збирати вудки.

Якщо ж говорити про лов дрібного і середнього окуня, типово ультралайтових риб, то активне клювання може спостерігатися протягом усього світлового дня навіть у літню спеку.Нерідкі ситуації, коли рибалка з легеньким вудилищем полює на полосатиків поряд з пляжем, на якому щосили купаються люди. Муть, підняті кормові частинки і багата киснем вода приваблюють дрібну рибку, яка в свою чергу є постійним кормом окуня. Така ловля прекрасно підходить в якості різноманітності в спекотний літній день під час активного відпочинку з сімєю.

Важливу роль в успішній ловлі окуня відіграє і погода. У жаркий і сонячний день найкраще відправитися на пляж, оскільки отримати клювання цільової риби навряд чи вдасться.Похмурі холодні дні, коли температура коливається в районі 20 градусів, а з пропливають хмари мрячить легкий дощик вважаються найкращою погодою для цілеспрямованої лову окуня. Непогані і передгрозова годинник, коли ось-ось вибухнути гроза - ті кілька хвилин, які є в запасі у рибалки, дозволяють сповна насолодитися виведенням трофейної риби.

Кращі снасті для лову окуня

Оскільки окунь - це, перш за все, хижак, для подібної риболовлі рибалці необхідно купити спінінг в інтернет-магазині, а також обзавестися набором відповідних для риболовлі приманок. Кращими для окуневої полювання вважаються вудилища класу ультралайт, що оснащуються мініатюрної безінерційною котушкою і монофильной волосінню. Повідець в такій риболовлі не використовується, а приманка чіпляється або до компактної застібці, або способом петля в петлю безпосередньо до основної волосіні.

Куди більшу різноманітність мають приманки, використовувані для окуневої риболовлі. Компактні вертушки і колебалка , міні воблери і Поппера, а також найрізноманітніший уловистийcілікон на окуня - все без винятку приманки здатні вистрілити в певних умовах.

Підібрати,на що клює окунь влітку, можна тільки методом проб і помилок. Ціни на силікон і інші приманки спінінгів досить демократичні, що дозволяє рибалці тримати в запасі велика кількість самих різних приманок і експериментувати з ними в міру необхідності. Дуже часто трапляється, що багатогодинне полоскання самих різних приманок не приносить результату, але варто рибалці встановити на снасть непоказну і непримітну вертушку або колебалку, як окунь, що називається, вішається пачками на неї. Саме з цієї причини не слід опускати руки і до кінця боротися за кожну клювання.

Важливу роль відіграє і сам спосіб лову. Який би уловистою не була приманка, якщо рибалка не зможе правильно її презентувати рибі. Працює як традиційна рівномірна проводка, так і всілякі рвані стилі анімації - як в товщі води, так і безпосередньо в придонному шарі. Відмінно працює і традиційний мікроджиг - на думку досвідчених спінінгістів, це спосіб лову дозволяє отримати клювання навіть тоді, коли всі інші способи банально пасують. В окремих випадках чудові результати здатна показати і класичне зимовий стрімке блеснение.Застосовується воно там, де спінінгом провести повноцінну проводку неможливо, наприклад, в густому коряжнике або в вікнах між водною рослинністю.

Коли мова заходить про лов окуня на великих мілководних ділянках водойми, заростають буквально до самої поверхні, далеко не кожна приманка здатна проявити себе в повній мірі.Виручають в подібних ситуаціях лише так звані уловисті блешні - незацепляйки, гачок яких прихований за допомогою спеціальних дротяних вусів. Якщо ж від поверхні присутня хоча б 3-5 сантиметрів чистої води, можна спробувати свої шанси, використовуючи поверхневу приманку - мініатюрний плаваючий воблер на окуня, Поппер або Волкер. Атаку подібних приманок рибалка бачить на власні очі, що робить таку рибалку не тільки результативною, але ще і вкрай емоційною.